Skip page navigation

Skip page navigation

IUPUI Top 100 - 2012


Programs/Top 100/2012 Recipients

First Last Hometown School
Perez Agaba Kampala, Uganda School of Engineering and Technology
Alisha Allison Logansport School of Nursing
Mohammad Aref Indianapolis School of Engineering and Technology
Corey Ariss Greenwood School of Engineering and Technology
Fatoumata Bah Republic of Guinea School of Science
Mariam Bah Guinea School of Medicine
Jenna Baughman La Porte School of Liberal Arts and School of Science
Theresa Benz Beaverton, Michigan School of Public And Environmental Affairs and School of Science
Jennifer Boldig Stafford, VA School of Public And Environmental Affairs
Kylie Bontrager Elkhart School of Science
Elizabeth Bourgeois Cincinnati, OH School of Engineering and Technology
Jacob Brandon Fishers School of Science
Tony Brown Wabash School of Science
Sara Buchert Shawano, WI School of Physical Education & Tourism Mgmt.
Ryan Burke Elwood Kelley School of Business
Oaksoon Callahan Indianapolis School of Liberal Arts
Megan Carrison Goshen School of Science
Jacqueline Chandler Indianapolis School of Nursing
Dana Clark Wheatfield School of Education
Shelly Clark Brazil School of Engineering and Technology
Ninah Clegg Indianapolis School of Science
Shane Collins Elkhart School of Liberal Arts
Kathryn Delacruz Indianapolis School of Science
Laura DeMougin Brownsburg School of Public And Environmental Affairs
Linda Do Greenwood School of Public And Environmental Affairs
Rebecca Downs Fort Wayne School of Liberal Arts
Elizabeth Dunklau Culver Kelley School of Business
Andrew Fraser Knightstown School of Engineering and Technology
Emma Friday Marion School of Medicine
Nathan Gallagher Indianapolis School of Liberal Arts
Jameal Ghaznawi Indianapolis School of Engineering and Technology
Kiran Gill Richmond School of Science and School of Liberal Arts
Carmanny Gonzalez Indianapolis School of Nursing
Carly Griffin Greenwood Kelley School of Business
Alyssa Gutierrez Highland School of Physical Education & Tourism Mgmt.
Rachel Hale Avon School of Engineering and Technology
Renee Hart Greenwood School of Education
Jessica Hashu Highland School of Science
Rachel Hathaway Woodburn School of Public And Environmental Affairs
Evangeline Hodgson Indianapolis School of Liberal Arts and Herron School of Art and Design
Bailey Huddleston Chesterton School of Nursing
Megan Ishikawa Indianapolis School of Science and School of Liberal Arts
Jessica Jackson Pekin School of Science
Angelica Jaramillo Mexico City, Mexico School of Social Work
Devon Jones Greencastle School of Social Work
George Kane South Bend School of Liberal Arts and School of Science
Eric Keller Fort Wayne School of Science
Heather Kent Zionsville Kelley School of Business
Marcy Kerr Crown Point School of Physical Education & Tourism Mgmt.
Arishaa Khan Plainfield School of Liberal Arts and Herron School of Art and Design
Daniela Klaz Indianapolis Kelley School of Business and School of Liberal Arts
Derek Lee Frankfort School of Liberal Arts
Zoila Malespin Masaya, Nicaragua School of Engineering and Technology
Alex Mannen Chesterton School of Informatics
Assoumaou Mayaki Niamey, Niger Kelley School of Business
Tomas Meijome Greenwood School of Science
Amanda Morris Louisville, KY Herron School of Art and Design
Mitchell Mosbey Evansville School of Education
Daniel Murphy Indianapolis School of Liberal Arts
Edward Murray Los Angeles School of Engineering and Technology
Steven Nestor Dyer School of Liberal Arts
Osato Ogbeifun Edo, Nigeria School of Science
Nehal Parikh Fort Wayne School of Science
Krishna Patel Indianapolis School of Engineering and Technology
Taylor Pennell Greenwood School of Education
Daniel Popoola Ibadan School of Science
Dheevena Reddy Fort Wayne School of Science
Morgan Rhodes Toledo, Ohio School of Science
Taylor Rhodes Toledo, OH School of Liberal Arts
Kate Richmond Indianapolis School of Medicine
Atlantis Richter Franklin School of Public And Environmental Affairs
Benjamin Roberts Indianapolis School of Science and School of Liberal Arts
Jessica Rodenbeck Kendallville School of Science
Jennifer Romine Indianapolis School of Science
Jason Salim Jakarta, Indonesia School of Engineering and Technology
Mohamad Saltagi Fishers School of Liberal Arts
Tonya Scott Indianapolis School of Public And Environmental Affairs
Pich Seekaew Chiang Rai, Thailand School of Science
Kristyn Seibert St. Wendel School of Science
Natasha Seitz Newburgh School of Journalism and School of Liberal Arts
Stacey Shaw Leawood, Kansas School of Nursing
Jeremy Sherer Richmond School of Science and School of Liberal Arts
Aaron Shyr Dallas School of Engineering and Technology
John Smith Carmel School of Engineering and Technology and School of Science
Kimberly Smith Evansville School of Science
Sarah Smith Fort Wayne School of Public And Environmental Affairs
Cleandrea Spencer Kokomo School of Science
Chelsea Spoor Brownsburg Kelley School of Business and School of Journalism
Corey Stasen Westfield Kelley School of Business
Alexander Stufflebeam Indianapolis School of Science and School of Liberal Arts
Sarmed Toma Iraq School of Science
Evan Torline Vernon School of Science
Kaci Verkamp Saint Anthony School of Physical Education & Tourism Mgmt.
Nicholas VonOgden Brownsburg School of Engineering and Technology
Jingyi Wang Luoyang School of Medicine
Michelle Wickham Westfield School of Liberal Arts
Chaunda Williams Gary School of Engineering and Technology
Ashley Winfield East Chicago School of Science
Lindsey Wright Greenfield School of Engineering and Technology
Heng Yang China School of Engineering and Technology